Єдина країна

 Виховання у дітей та підлітків почуття патріотизму, відданості справі, активної громадської позиції, зміцнення державності є нині не лише потребою, а й проблемою загальнодержавного масштабу. І вирішувати її треба всім разом. Саме цим і займаються небайдужі дорослі під час військово-патріотичних зборів «Єдина країна», які за підтримки Луганського обласного військового комісаріату, облуправлінь Міністерства внутрішніх справ та Міністерства з надзвичайних ситуацій стартували 13 червня у Кремінському районі Луганської області.

Цікавий та змістовний двохтижневий відпочинок для дітей віком від 7 до 16 років з Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного та Києва організували військово-патріотичний клуб «Каскад», який працює у Сєвєродонецьку при раді воїнів-інтернаціоналістів Української спілки ветеранів Афганістану, та представники Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас» з міста Рубіжного. Проходили збори під гаслом «Подвигів батьків – вірні сини», а часткове фінансування проекту забезпечив Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та досліджень.

IMG 4174

Та фінанси і господарчий клопіт – то турботи дорослих: керівника «Каскаду» і нинішніх зборів Сергія Бондара, голови Рубіжанського осередку ВГО «Ніхто крім нас» Віталія Доброжана та представників силових структур. Для 32 дітей, які прибувають на турбазу «Лісова галявина» на першу, і стількох же, які приїздять на другу зміну збори є справжнім святом – святом самостійності, відповідальності, особистого зростання. А ще це час милування рідною природою, насолоди свіжим повітрям, повноцінного відпочинку і зміцнення сил.

З ранку – шикування. Запізнився – качаєш м’язи, віджимаючись від землі, це має навчити пунктуальності і поваги до інших. Потому сніданок, купання у озері і курс молодого бійця, під час якого діти вчаться захищати батьківщину, рідний дім: розбирають і збирають навчальну зброю, стріляють по мішенях з пневматики, опановують навички володіння палицею, в'язання вузлів, підкорення висоти і подолання перешкод, захоплення противника у полон, відпрацьовують прийоми рукопашного бою (хто з ким хоче).

У насиченій програмі зборів є час для бадмінтону, футболу і волейболу, шашок і шахів. Ніна Воробйова під час першої зміни відкрила маленьку художню школу, Валя Калашникова навчала хлопчаків-ровесників танцювати вальс, а керівник зборів Сергій Бондарь навіть диктант дітям продиктував – підвела багатьох граматика, є над чим працювати!!!

Не дивно, що після таких темпів та хвилювань обід з вечерею – смачніші, ніж у мами.

Та все ж найбільш цікавий і хвилюючий момент – розвідвихід, коли о 23 годині, у формі (яку частково подарувало Сєвєродонецьке ПРАТ «Азот»), всі учасники зборів виходять у ліс, щоб за допомогою компаса визначитися з азимутом і дістатися до братської могили, де й покладають квіти на знак пошани до подвигу прадідів. Ця єдність поколінь і є основою патріотизму.

11393243 1118152704865821 5949305031994414170 n

І ось здавалося, лише вчора з словами привітання до дітей звертався командир міліцейського батальйону «Луганськ-1» Костянтин Скліфус, з благословенням – капелан цього ж підрозділу, а вже й прощатися пора, збирає друзів вогнище. Але ті іскорки взаємоповаги і любові, іскорки дружби та єдності, які зародилася під час зборів – не припиняються, вони не мають строку, вони запали в душу. Про це говорять і батьки, діти яких, ледь повернувшись додому після закінчення першої зміни, по кілька разів на день перепитують: «А наступного року відпустиш мене до табору? Так?».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top