Свята справа - захист своєї Вітчизни

203fce17008e9df65338f1cafaae4da0 XL

14 жовтня 2015 року Україна відзначатиме 2-гу річницю Дня захисника України. Назва цього свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни − свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Події 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства, відмовитися від радянських символів і свят, зокрема від Дня захисника Вітчизни, який традиційно відзначався 23 лютого. За останній час «у важких виснажливих боях народилося нове українське військо. Воно сильне не лише зброєю та хистом, але й потужним патріотичним духом. Словосполучення "захисник Вітчизни" перестало бути абстрактним ритуальним висловом. Воно наповнилося конкретним змістом» − зазначив Петро Порошенко у своїй промові 24 серпня під час військового параду у Києві.a352eedce310df6fb4925cbe13a990a7338a45ed

14 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості» установив інше свято – щороку 14 жовтня, у день одного з великих православних свят запорізьких козаків − «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»), будуть відзначати ще й День захисника України. Цим же указом також було скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.

«В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!» − заявив Петро Порошенко.

Розпорядженням керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгія Туки затверджено план заходів із відзначення в області у 2015 році Дня захисника України та Дня Українського козацтва.

Так, 12 жовтня о 15:00 в Старобільку буде представлена святкова програма "Слава героїням!", в якій приймуть участь прекрасні представниці захисників нашої Батьківщини.

Напередодні свята, за повідомленням прес-служби Луганської обласної ВЦА, 13 жовтня об 11:00 в Сєвєродонецькому обласному музичному училищі ім. С.С. Прокоф’єва пройде урочистий захід за участю керівництва області, представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військовослужбовців та громадськості регіону.

Також, 13 жовтня в містах та районах області пройдуть покладання вінків і квітів до пам’ятників та місць поховання загиблих. Зокрема, у Сєвєродонецьку 13 жовтня о 9:30 відбудеться покладання квітів до пам’ятника О.В. Радієвському та проведення панахиди за загиблими.

Окрім того, в населених пунктах області відбудуться богослужіння та молебні за захисників України, в бібліотечних та освітніх закладах організують цикл тематичних заходів, проведення науково-практичних конференцій та семінарів, які висвітлюють подвиги захисників України. В усіх навчальних закладах області заплановані уроки мужності за участю захисників України різних поколінь, перегляд художніх і документальних відеофільмів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top