Президент підписав закон щодо призову на військову службу резервістів у особливий період

 
 
 
      Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку”, який ініційований ним (28.05.2020) та розроблений з метою забезпечення реалізації положень оборонної реформи, гарантованого і оперативного доукомплектування Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки і оборони військовим резервом людських ресурсів.
     Основною метою Закону України є створення законодавчого механізму, який дозволятиме оперативно доукомплектувати резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) військові частини всіх складових сил оборони держави в ході стрімко наростаючої військової агресії, а також вчасно реагувати на інші раптово виникаючі загрози національній безпеці держави.
     Зокрема, Закон України запроваджує новий вид військової служби – “військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період”. Отже, в особливий період, на таку військову службу можуть бути призвані громадяни України, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.
     Законодавче врегулювання першочерговості призову резервістів створюватиме сприятливі умови (надаватиме додатковий час) для прийняття в державі рішення про проведення наступної черги мобілізації – основного механізму кризового доукомплектування військ (сил) людськими ресурсами, включно із запровадженням правового режиму воєнного стану!
     Особливості проведення призову громадян України на військову службу за призовом осіб із числа резервістів (в особливий період) визначатиме Генеральний штаб Збройних Сил України. Для оперативного доукомплектування резервістами відповідних військових частин визначатимуться категорії резервістів (з контрактами служби в резерві або військового оперативного резерву), механізми та способи їх призову тощо.
    На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів в особливий період, поширюватимуться ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Резервісти отримали можливість мати відстрочки від такого призову. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби.
      Також Закон, підписаний Президентом України:
✔реформує систему військового обліку громадян України та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах та підходах, зокрема нормативно врегульовується створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
✔вдосконалює порядок ведення військового обліку резервістів у державі, у тому числі за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Оберіг” (Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів);
✔осучаснює вимоги до адміністративної та кримінальної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов'язаних та призовників за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також встановлених правил військового обліку;
✔врегульовує окремі питання проходження громадянами України військової служби, а також виконання військового обов’язку в запасі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top