Uncategorised

 

    Сьогодні, 17 січня, у Луганському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відбулися заходи присвячені початку нового 2022 навчального року.
    З урочистого мітингу розпочались заходи, під час якого військовий комісар Луганського обласного ТЦК та СП полковник Юрій Полулященко привітав особовий склад з початком навчального року.
    Визначивши основні завдання особовому складу за напрямками діяльністю на 2022 навчальній рік полковник Юрій Полулященко наголосив на тому, що основною метою цього року є нарощування спроможностей щодо виконання завдань за призначенням Луганського обласного ТЦК та СП та районних ТЦК та СП.

 

     30 березня 2021 року набрали чинності зміни № 1357-IX до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
    Зокрема, частина одинадцята статті 1 в редакції Закону визначає, що: «Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».
    17 грудня 2021 року набув чинності розроблений Генеральним штабом ЗС України та затверджений у встановленому порядку наказом Міністерства оборони України Перелік спеціальностей. Він містить 35 фахових напрямків, кожен із яких представляє десятки окремих спеціальностей господарської діяльності. З переліком можна ознайомитись за посиланням.
    Новий військовий облік жінок – це не призов і не мобілізація, а необхідність з'ясувати, які спеціалісти є в країні та можуть у крайньому разі залучатись до оборони держави.
    Про те хто серед жінок тепер військовозобов’язаний та як стати на військовий облік, де, у який строк? - про це розповів начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Костянтин Кобзар.
    Детальніше у відео сюжеті телекомпанії СТВ https://www.youtube.com/watch?v=GmQ3MzcfVrs

 

      

 

      29 грудня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 687/2021, у якому визначаються терміни проведення щорічних чергових призовів громадян України на строкову військову службу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили строки такої служби, та порядок виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів у 2022 році.
      Згідно з документом, наступного року проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу відбудеться з квітня до червня та з жовтня до грудня.
      Відповідно до указу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, також передбачено провести у квітні – червні та жовтні – грудні.
      Призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи заплановано розпочати на місяць раніше цих дат.
     Варто наголосити, що призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил.
      Військових, які проходять строкову службу у Збройних Силах України, залучають передусім до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються у Донецькій та Луганській областях).
      Відповідно до законодавства, не підлягатимуть призову громадяни призовного віку, які навчаються. Їм надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання. Йдеться про студентів денної форми навчання закладів загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, серед іншого – під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти. Таку ж відстрочку мають отримати ті, хто навчається у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти, зокрема під час здобуття наступного ступеня, у закладах середньої або вищої духовної освіти, в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
      Відстрочка від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.
       Питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову, відповідно до законодавства, розглядають районні чи міські призовні комісії.
      Відстрочка від призову може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовної комісії за поданням районних (міських) призовних комісій.

 

 

     Щороку, підчас Новорічних та Різдвяних свят, по всій Україні проходить благодійна польсько-українська акція «Свято без тата»/ «Święta bez taty».
     «Свята без тата» – це щорічна Різдвяна збірка для дітей загиблих та поранених захисників України.
     Традиційно до акції долучились і територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Луганської області.
     Військовослужбовці Сєвєродонецького, Сватівського, Щастинського та Старобільського районних ТЦК та СП вкотре мали можливість зробити Новорічні свята діточок наших захисників, які святкують свята без татусів, веселішими і радіснішими.
     Дякуємо «Święta bez taty» за те, що гуртують тисячі людей за ради такої шляхетної справи. Адже дуже важливо і необхідно приносити цим діткам радісні емоції та дарувати посмішки, проявляти турботу та підтримку.

 

Шановні колеги! Дорогі земляки!

Від щирого серця вітаю вас із чудовими святами – Новим роком та Різдвом Христовим!
Ці зимові свята завжди несуть світлі та чисті почуття, очікування дива, мрії про прекрасне, сподівання на те, що здійсняться всі наші заповітні бажання й задуми.
Для кожного з нас рік, що минає, був десь непростим та водночас багатим на добрі, радісні події. Він збагатив нас новим досвідом, знаннями і життєвою мудрістю.
Нехай прийдешній рік буде щедрим на цікаві плани, творчі успіхи та принесе із собою нові перемоги, впевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення.
Хай світла радість Різдва дарує вам любов і тепло та наповняє ваші домівки добром, щастям і затишком.

Щасливого Нового року!
Світлого Різдва Христова!

З повагою,
Начальник Луганського гарнізону –
Військовий комісар
Луганського обласного територіального центру
комплектування та соціальної підтримки
полковник                                Юрій Полулященко

 

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top