Роз'яснення щодо військового обліку жінок

 

     30 березня 2021 року набрали чинності зміни № 1357-IX до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
    Зокрема, частина одинадцята статті 1 в редакції Закону визначає, що: «Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».
    17 грудня 2021 року набув чинності розроблений Генеральним штабом ЗС України та затверджений у встановленому порядку наказом Міністерства оборони України Перелік спеціальностей. Він містить 35 фахових напрямків, кожен із яких представляє десятки окремих спеціальностей господарської діяльності. З переліком можна ознайомитись за посиланням.
    Новий військовий облік жінок – це не призов і не мобілізація, а необхідність з'ясувати, які спеціалісти є в країні та можуть у крайньому разі залучатись до оборони держави.
    Про те хто серед жінок тепер військовозобов’язаний та як стати на військовий облік, де, у який строк? - про це розповів начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР військовозобов’язаних Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Костянтин Кобзар.
    Детальніше у відео сюжеті телекомпанії СТВ https://www.youtube.com/watch?v=GmQ3MzcfVrs

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top