Військова служба у резерві

Хто такі резервісти?

Резервісти – особи, які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

Проходження служби у військовому резерві полягає у виконанні резервістами обов’язків служби, у тому числі з підготовки відповідно до завдань, покладених на органи військового управління, з’єднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації (далі – військові частини), в яких вони проходять службу у військовому резерві на відповідних посадах, згідно з вимогами законодавства та умовами контракту.

З особою, яка відповідає вимогам, укладається контракт про проходження служби у військовому резерві відповідно Збройних Сил України або інших військових формувань.

Кого приймають на службу у резерві?

На службу у військовому резерві приймаються такі категорії громадян (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації), які пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовки та визнані придатними до служби у військовому резерві за станом здоров’я:

-громадяни, які не мають військових звань, з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років – на службу у військовому резерві на посадах рядового складу;

-військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою, віком від 18 до 40 років – на службу у військовому резерві на посадах рядового складу, сержантського і старшинського складу;

-офіцери запасу, які не досягли граничного віку перебування в запасі другого розряду, – на службу у військовому резерві на посадах офіцерського складу.

Добір громадян, у тому числі військовозобов’язаних, для проходження служби у військовому резерві проводиться із числа:

- військовослужбовців, які звільняються в запас, – командирами (начальниками) військових частин;

- громадян, які проживають (перебувають) у населених пунктах, в яких або поряд з якими дислокуються військові частини, – командирами (начальниками) військових частин та військовими комісарами районних (міських) військових комісаріатів.

Пріоритетами щодо добору та зарахування кандидатами у резервісти є:

- військовослужбовці, які звільняються з військової служби;

- військовозобов’язані, які мають досвід участі у бойових діях та міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;

- фахівці наукоємних і дефіцитних військово-облікових спеціальностей;

- громадяни, що є представниками громадських організацій з реконструкції історичних подій, охоронних структур, пейнтбольних та страйтбольних клубів.

Не підлягають добору для проходження служби у військовому резерві громадяни, які у визначених законом випадках не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації.

Кандидатами не розглядаються громадяни, які були звільнені з військової служби в запас за службовою невідповідністю, систематичним не виконанням умов контракту військовослужбовцем та у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Який термін проходження служби?

Перший контракт укладається:

- з резервістами, прийнятими на посади рядового складу, – строком на 3 роки;

- із резервістами, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу, – строком на 5 років;

- із резервістами, прийнятими на посади офіцерського складу, – строком на 5 років.

Новий контракт може бути укладено:

- із резервістами, прийнятими на посади рядового складу, – строком на 3 роки;

- із резервістами, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу, – строком на 5 років;

- із резервістами, прийнятими на посади офіцерського складу, – строком на 5 років.

Яку заробітну платню отримують резервісти?

Резервістам, які виконали програму підготовки, не вчиняли правопорушень, пов’язаних з проходженням служби у військовому резерві, виплачується одноразове грошове заохочення (далі – заохочення) у таких розмірах (у грн.) на рік:

вищому офіцерському складу – 3100;
старшому офіцерському складу – 2800;
молодшому офіцерському складу – 2500;
сержантському і старшинському складу:
прапорщикам, старшим прапорщикам,
мічманам, старшим мічманам – 2200;

молодшим сержантам, сержантам, старшим
сержантам, старшинам, старшинам 2 статті,

старшинам 1 статті, головним старшинам,

головним корабельним старшинам – 1900;

рядовому складу – 1600.

Прядок добору, умови прийняття громадян України (далі – громадяни) на службу у військовому резерві Збройних Сил України (далі – військовий резерв) та проходження ними служби у військовому резерві визначений Положенням про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України, затверджене Указом Президента України від 29.10.2012 року 3618,2012 {Із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 502/2014 від 06.06.2014}.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top