Uncategorised

 

Шановні співвітчизники! Дорогі ветерани!

            Від щирого серця вітаю вас із Днем пам’яті та примирення та Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

            У ці дні ми згадуємо та вшановуємо тих, хто загинув під час Другої світової війни.  Висловлюємо вам, дорогі ветерани, велику подяку за радість Перемоги.

            Це свято світлої печалі і радості торжества. Величний День Перемоги завжди буде нагадувати про те, що довелося пережити людям в той суворий час. Ми пам'ятаємо про тих, хто йшов назустріч смерті в боях в ім'я миру, про тих, хто своєю героїчною працею в тилу наближав Перемогу. Це день нашої спільної пам'яті та великого подвигу. Він у кожному з нас. Час минає, але у пам’яті поколінь навіки залишається ваш приклад патріотизму та мужності, непохитної волі, відданості та любові до рідної землі.

                Тож нехай Велика Перемога наповнює всіх нас упевненістю в могутність нашої держави.

            Прийміть найтепліші побажання міцного здоров’я, затишку, благополуччя та мирного неба! Нехай на нашій землі завжди панує мир та спокій!

З повагою,
Начальник Луганського гарнізону – Військовий комісар
Луганського обласного територіального центру
комплектування та соціальної підтримки
полковник                                                 Юрій Полулященко

 

Сьогодні, 27 квітня, згідно Плану підготовки Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, під загальним керівництвом військового комісара Луганського обласного ТЦК та СП  розпочалось спільне штабне тренування з територіальної оборони зі штабами зони та районів територіальної оборони області.

В період з 27 по 29 квітня посадові особи штабу зони та штабів районів територіальної оборони будуть удосконалювати практичні навички у виконанні функціональних обов’язків під час завчасного планування територіальної оборони, перевіряти злагодженість у роботі посадових осіб штабів територіальної оборони, рівень взаємодії між органами військового управління, місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами, виробляти єдині погляди на порядок планування територіальної оборони.

 
 
 
      Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку”, який ініційований ним (28.05.2020) та розроблений з метою забезпечення реалізації положень оборонної реформи, гарантованого і оперативного доукомплектування Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки і оборони військовим резервом людських ресурсів.
     Основною метою Закону України є створення законодавчого механізму, який дозволятиме оперативно доукомплектувати резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) військові частини всіх складових сил оборони держави в ході стрімко наростаючої військової агресії, а також вчасно реагувати на інші раптово виникаючі загрози національній безпеці держави.
     Зокрема, Закон України запроваджує новий вид військової служби – “військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період”. Отже, в особливий період, на таку військову службу можуть бути призвані громадяни України, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.
     Законодавче врегулювання першочерговості призову резервістів створюватиме сприятливі умови (надаватиме додатковий час) для прийняття в державі рішення про проведення наступної черги мобілізації – основного механізму кризового доукомплектування військ (сил) людськими ресурсами, включно із запровадженням правового режиму воєнного стану!
     Особливості проведення призову громадян України на військову службу за призовом осіб із числа резервістів (в особливий період) визначатиме Генеральний штаб Збройних Сил України. Для оперативного доукомплектування резервістами відповідних військових частин визначатимуться категорії резервістів (з контрактами служби в резерві або військового оперативного резерву), механізми та способи їх призову тощо.
    На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів в особливий період, поширюватимуться ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Резервісти отримали можливість мати відстрочки від такого призову. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби.
      Також Закон, підписаний Президентом України:
✔реформує систему військового обліку громадян України та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах та підходах, зокрема нормативно врегульовується створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
✔вдосконалює порядок ведення військового обліку резервістів у державі, у тому числі за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Оберіг” (Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів);
✔осучаснює вимоги до адміністративної та кримінальної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов'язаних та призовників за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також встановлених правил військового обліку;
✔врегульовує окремі питання проходження громадянами України військової служби, а також виконання військового обов’язку в запасі.

 

Сьогодні, 26 квітня, біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, керівництво області, силових та правоохоронних структур, ліквідатори аварії та представники духовенства вшанували подвиг людей, які ризикуючи своїм життям, захистили людство від наслідків аварії, яка сталась 35 років тому.

Присутні вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку, а священнослужителі відслужили панахиду за померлими.

 

     22 квітня, з обласного збірного пункту 40 призовників відправились для проходження строкової служби у підрозділи Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту.
      Всі призовники пройшли медичний огляд, психологічне тестування та в обов’язковому порядку тестування на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
      Пройшов відбір та потрапив до команди Національної гвардії і Чернишов Максим. Максим родом з селища Краснореченське Сватівського району.
 - «Я закінчив Рубіжанський коледж і маю спеціальність електроенергетика. Після закінчення коледжу чітко вирішив піти на строкову службу. У моїй родині всі чоловіки проходили строкову службу. В мене є бажання отримати і військову спеціальність. З честю виконати свій обов’язок перед Батьківщиною. Повернутись до дому, а в подальшому піти служити за контрактом», - розповів хлопець. 
     Попереду хлопців очікує здобуття військових спеціальностей та подальше проходження служби у підрозділах військових частин, до яких вони потрапили.
     Нагадаємо, що термін проходження строкової служби для юнаків з вищою освітою – рік, без вищої освіти – півтора року.
     Бажаємо легкої служби нашим майбутнім захисникам!
    

© 2020 Луганський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

 
 
Back to top